Šikana a kyberšikana

Mgr. Veronika Slámová

Ve úterý 22.1.2024 navštívila prap. Gabriela Marešová z OP PČR Bruntál páté třídy. Žáci se věnovali se problematice šikany a kyberšikany. Na začátku bylo důležité si ujasnit význam těchto pojmů. Poté se žáci zamýšleli, jaké formy šikany existují, jak se bránit nebo kde vyhledat pomoc, pokud jsem svědkem nebo obětí šikany. V dnešní době jsou čím dál více vyhledávané sociální sítě. Považujeme za důležité, aby naši žáci věděli, jak si nastavit soukromí, aby jejich informace nezneužili cizí osoby. Musí si uvědomit, že vše, co zveřejní, i když dají na svém účtu „soukromý“, se stává majetkem dané sítě a už nad obsahem nemají kontrolu. Je tedy velmi důležité si náležitě rozmyslet co, kdy a kde zveřejní.